Recepty

Vláknina v dětské stravě: Patří tam, ale je třeba ji hlídat

Vláknina
pixabay.com

Vláknina tvoří složku stravy, jejíž místo je nezastupitelné. Patří do stravy nejen dospělých, ale i dětí. Rozhodně by měla být součástí každodenního stravování. Nicméně se nedoporučuje překračovat její doporučené dávkování.

Jak vypočítat doporučenou dávku vlákniny?

Je to velmi jednoduché. Vhodnou dávku počítáme v gramech a to tak. Že si vezmeme věk našeho dítěte v rocích a k tomu přičteme číslo pět. V ten okamžik získáme množství gramů vlákniny, které by se mělo konzumovat.

Z čistě praktického hlediska je však vláknina považována za složku, která má svůj původ rostlinný. Dělíme vlákninu na rozpustitelnou ve vodě, která podporuje funkci střev a nerozpustitelnou, která v těle zvyšuje celkový obsah stolice.

 

Tabulka potravin s obsahem vlákniny

Potraviny Gramy vlákniny
Houska nebo klasický rohlík 3
Pečivo grahamové 8
Pšeničný chléb 3,5
Celozrnná houska 5,7
Obilné vločky 8,2

 

Jedním z mnoha dalších zdrojů, který obsahuje vlákninu, je i zelenina nebo ovoce. U malých dětí se však upřednostňuje ovoce před zeleninou

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Další magazíny FIRST:

Partneři:

čtk tisková kancelář

seo agentura

 

Copyright © 2014 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top