Děťátko je na světě

Jaké pevné potraviny by dítě mělo začít jíst a proč.

pixabay.com

Kojenecká výživa se neustále vyvíjí, takže se rodiče mohou cítit ztracení a zmateni, když začnou krmit své děti pevnou stravou.

 

Něco o dětské výživě

Vzhledem k tomu, že oblast vědy a dětské výživy se nadále vyvíjí, rodiče mohou zjistit, že i mezi prvními a druhými dětmi se odpovědi a dostupné možnosti stravování změnily. Ale pojďme začít s některými základy : podle USDA, během prvního roku života dítěte přechází z toho, že může jen sát a spolknout, aby mohl držet hlavu nezávisle a žvýkat více texturovaného jídla.

 

První jídla

 Je také dobrým nápadem, nabízet jako jednu z prvních jídel dítěte možnost bohatou na železo. To proto, že mezi 6 až 9 měsíci může dojít k samovolnému poklesu vlastní zásoby železa. Můžete si vybrat z obilovin obohacených o železo, jako je rýže nebo ovesné vločky vše dáváme střídavě. Jogurt je také skvělé jídlo, protože obsahuje vápník a bílkoviny.  Počkejte několik dní před zavedením více potravin, abyste se mohli dívat na možné známky potravinové citlivosti nebo alergické reakce.


Americká akademie a  pediatrie  aktualizovala své pokyny v únoru 2013. Nyní uvádí, že potraviny považované za vysoce alergické, jako jsou arašídy, ořechy, mléko, vejce, pšenice, sója, ryby a měkkýši, mohou být bezpečně zavedeny do  jídelníčku dítěte  ve věku od 4 do 6 měsíců, s výjimkou  kravského mléka, které je třeba dávat  až po dosažení věku jednoho roku.

 

 

Zdroj : parenting.com www.pixabay.com

 

 

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top