Děťátko je na světě

Jak pečovat o pupík Vašeho miminka?

novorozenec

Po přestřihnutí pupeční šňůry je potřeba o pupík novorozence řádně pečovat, protože díky pahýlku mohou do těla snadno vniknout infekce.

Pahýlek, který Vaše miminko má, časem opadne a stane se z něj krásný pupíček. Je potřeba o něj pořádně dbát.

Vzhledem k tomu, že po porodu dochází k oddělení miminka od pupečníkové šňůry a tím končí i jeho přísun živin a obraných látek. Protože přestane plnit svou funkci, po čase uschne a odpadne. Je důležité, aby byl čistý, proto ho několikrát za den zkontrolujte a očistěte. Kontrolujte, aby v jeho okolí nebyly žádné náznaky zánětu. Jak takový zánět poznáte? Jednoduše – kůže může být zarudlá, silně zapáchá nebo zvýšením teploty. Pokud takové příznaky u svého miminka pozorujete, vyhledejte lékaře.

Při čistění se používá dezinfekce určena přímo pro ošetření kůže nebo líh, který je šedesátiprocentní. K odstraňování veškerých nečistot používejte klasické tampónky. V porodnici Vám jistě nějaký přípravek doporučí.

V některých porodnicích se můžete setkat i s tím, že pahýly po pupeční šňůře miminkům odřezávají. Je to různé. Nemusíte se však bát, v pahýlku nejsou žádné nervy a je suchý.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top