Zábava

Jak vybrat koloběžku pro dítě? Víme, na co se zaměřit!

zdroj: pixabay.com

Rádi byste svému dítěti koupili koloběžku, ale nevíte si s jejím výběrem rady? Chcete pro své dítko jen to nejlepší, ale neorientujete se v sortimentu a máte strach, že při výběru sáhnete vedle? V tom případě jste tady správně! Chcete-li dítěti pořídit jeho první koloběžku, pak si v následujících řádcích přečtěte, čeho se při výběru držet a čemu věnovat pozornost.

Nejdříve vyberte vhodný typ

Na samotném začátku je potřeba vybrat vhodný typ koloběžky. Vybírat můžete mezi menšími koloběžkami, které jsou vhodné pro jízdu do města, dalším typem jsou koloběžky, které mají nafukovací kola a které jsou vhodné i na delší výlety. Skládací tzv. městské koloběžky jsou vhodné na zpevněné cesty, naopak koloběžky s nafukovacími koly mohou i do terénu.

Berte v potaz věk dítěte

Důležité je brát v potaz věk dítěte, ohlížet byste se měli i na jeho výšku a celkově na jeho fyzické možnosti. Skutečnost, že stejně stará Mařenka od sousedů již na koloběžce jezdí, jako o život okolo paneláku ještě neznamená, že váš Vojtík, byť je stejně starý a podle vás je to nejšikovnější dítko na světě, to zvládne stejně dobře. Pamatujte, že každé dítko je jiné.

Vyberte brzdy

Mysleli jste si, že jsou brzdy jako brzdy? Pak věřte, že nejsou. Většina koloběžek disponuje čelisťovými brzdami, neboli tzv. véčkami. Tyhle brzdy jsou efektivnější, účinnější a pro děti jsou vhodnější, protože se díky nim snadněji a rychleji naučí ovládat brzdové páčky.

Dejte si záležet na kvalitě

Určitě pro své dítě chcete jen to nejlepší, proto vám určitě doporučíme všímat si i kvality provedení daného modelu. Sledujte použité materiály a celkovou kvalitu zpracování, je to hodně důležité. Předejdete tak tomu, že byste pořídili například levnější model, který by pro dítě nebyl dostatečně bezpečný.

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top