Děťátko je na světě

Pět potravin vhodných ke kojení

pixabay.com

Pokud jste maminka přidejte si do jídelníčku tyto zdravé potraviny, abyste získali živiny které potřebujete vy i vaše dítě. Jako kojící matka vyrábí vaše tělo aktivně mléko 24 hodin denně, proto je důležité mít ty správné živiny, spoustu zdravých tuků,vitamínů, minerálů, a antioxidantů.

 

1. Avokádo

Kojící matky si často stěžují že mají pořád hlad, a mají málo času na to si jídlo připravovat. Avokádo je vhodné protože tvoří téměř 80 % tuku a pomáhá udržovat pocit plnosti, kromě toho poskytuje hodně vitamínu B, vitamínu K, folátu, draslíku a vitamínu C.

 

2. Ořechy

Dalším zdrojem výživy jsou ořechy s vysokým obsahem základních minerálů, jako je železo, vápník a zinek, stejně jako vitamíny K a B. Jsou také zdravým zdrojem esenciálních mastných kyselin a bílkovin. Kromě své fenomenální výživy, ořechy jsou také považovány za laktogenní potraviny v mnoha částech světa.

 

 

3. Fazole a luštěniny

Fazole a luštěniny jsou dobrým zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálů a fytoestrogenů. Například sójové boby mají nejvyšší obsah fytoestrogenu ze všech fazolí. Jíst různé druhy fazolí a luštěnin je dobré nejen pro vaše celkové zdraví, ale také pro pomoc při zajišťování zdravého dodávání mléka.

 

4. Zelená listová zelenina

V Thajsku je mateřskou první linií obrany proti nízké zásobě mléka konzumace zeleniny. Konzumace více zeleniny bude prospěšné ne jen pro vaše zdraví ale současně budou stanoveny dobré stravovací návyky pro vaše dítě. Zelená listová zelenina obsahuje fytoestrogeny, u kterých bylo prokázáno, že mají pozitivní vliv na produkci mléka.

 

5. Chia semínka

Zatímco semena chia mohou vypadat jako nový fenomén, byly po staletí značně konzumovány a byly základním jídlem aztéků a mayů. Semena chia jsou nejen bohatým zdrojem vlákniny, bílkovin, vápníku a hořčíku, ale mají také vysoký obsah mastných kyselin a  omega-3.

 

Zdroj : fitpregnancy.com www.pixabay.com

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top