Recepty

Jak začlenit zdravý jídelníček do života dítěte?

Zdravý jídelníček
pixabay.com

Obecně je známo, že zdravá strava je důležitá. Nicméně složité je realizace správného stravování. Prvním krokem k úspěšnému zařazení zdravé stravy je zaměřit na tento typ stravy celou rodinu. Neboť domov je místem, kde se setkáváme s nejvíce zvyklostmi a díky tomu se posílí zájem dítěte. V tomto článku jsme si pro Vás připravili několik rad a zásad, které když budete dodržovat, tak se Vám na zdravý jídelníček přejde jednodušeji.

Jídelníček pro děti by měl být rozhodně pestrý

Děti jsou nejnáročnějšími strávníky a z toho důvodu je třeba jim jídelníček uzpůsobit tak, aby byl pro ně zajímavý a kombinovat co nejvíce potravin.

Buďte Vašim dětem vzorem

Ujměte se toho s radostí a ukažte dětem, že stejné potraviny jíte pravidelně i Vy. Rozhodně do svého jídelníčku zařaďte dostatek zeleniny a ovoce.

Nechť se děti stanou Vašimi největšími pomocníky při přípravě

Budete překvapeni dětským nadšením z toho, že se mohou zapojit do celkové přípravy pokrmů. A jim samotným bude jídlo mnohem více chutnat, když budou vědět, že se na něm podílely.

Neřešte u jídla žádné závažné problémy

Jídlo a stolování by mělo být okamžikem odpočinku a nikoliv situací, ve které se necítí dobře. Pak jídlo budou odmítat nebo jíst příliš rychle a to není dobře.

Nastavte si rituál

Naplánujte si pravidelný rituál, kdy budete jíst a sejděte se vždy u jednoho stolu.

Nechte dítěti volnost

Dejte svému dítěti volnost ve výběru potravin. Zda si dnes dá raději mrkvičku nebo okurku. Dítě pak bude mí t mnohem lepší pocit z toho, že si jídlo mohlo samo zvolit.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top