Recepty

Polévky jsou důležitou součástí jídelníčků

polévky
pixabay.com

V dnešní době se ve velké míře propaguje podpora zdravého životního stylu. Samozřejmě je důležité ovoce, zelenina a mnoho dalšího. My se však v tomto článku zaměřujeme na to, proč pravidelně do svého jídelníčku, ale i jídelníčku dětí začleňovat polévky.

Těch důvodů je hned několik. Polévky Vám zajistí přísun tekutin a tím se dají započítat do denního pitného režimu. Pokud máte opravdu domácí, poctivě uvařenou polévku, tak je její součástí celá řada živin, které jsou v podobě bílkovin, minerálních látek, vlákniny a vitamínů.

Zařaďte polévky do dětských jídelníčků

Je třeba si uvědomit, že když se děti vyvíjejí a rostou, tak potřebují dostatek energie. Polévka je prostředek, kterým do svých ratolestí dostanete nenásilnou formou celou řadu zeleniny, luštěnin a mnoho dalšího.

Co si představíme pod poctivou polévkou?

Poctivá polévka, to je pokrm vyrobený z těch základním surovin, aniž by do něj byly přidány dochucovadla, mezi která patří nejrůznější bujóny a tekuté koření. Poctivá polévka má zachovány cenné nutriční hodnoty.

Správná polévka má vonět

Poctivou polévku mimo jiné poznáte podle specifické vůně. Jednoduše řečeno – ucítíte, z čeho byla polévka uvařena. Polévek je několik druhů, každopádně pokud jde o zeleninový vývar, měli byste cítit zeleninu, pokud o hovězí, tak vůně hovězího masa je jasně zřetelná.

Ať už jste si oblíbili polévky luštěninové, zeleninové nebo jiné. Pokud jsou poctivě doma uvařené, můžete si být jisti, že jsou perfektním zdrojem živit a rozhodně by měli každý den tvořit jídelníček Vašich ratolestí.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top