Těhotenství a porod

Rady a tipy na to, jak prožít klidné těhotenství

pixabay.com

Dozvěděla jste se tu skvělou zprávu, že čekáte děťátko? Je Vaše první. Ať jde o nečekané nebo plánované těhotenství, po prvním návalu pozitivních emocí zřejmě přijdou obavy. Čtěte dál, ať se dozvíte, co byste měla udělat, abyste se cítila jednoduše dobře.

Navštěvujte poradnu

Ačkoliv jste byla zvyklá ke svému gynekologovi chodit pouze jedenkrát za rok pro recept a preventivní prohlídku, teď už tomu bude jinak. Momentálně si Vám bude pravidelně zvát do takzvané poradny pro těhotné ženy. Dostanete těhotenský průkaz, který sebou budete do porodu nosit. Budou Vám do něj zapisovány veškeré důležité informace o zdravotním stavu, údaje z ultrazvuku a jiných dalších vyšetření. Bude Vám vysvětleno, které testy budete muset v jakém časovém horizontu podstoupit a řeč samozřejmě dojde i na porodnici.

Peníze jsou důležité

Rozhodně je třeba co nejdříve zjistit, jak je to s Vaším nárokem na porodné, mateřskou a rodičovskou a i jinými dávkami. Veškeré důležité informace by Vám měl sdělit Váš zaměstnavatel nebo případně se můžete s otázkami obrátit na patřičný orgán správy.

Nemějte obavy

Je jasné, že již očekávající miminko změnilo spoustu věcí ve Vašem životě a dá se očekávat, že ještě velké změny nastanou. Je zcela běžné, že máte obavy a cítíte jakousi nejistotu. Pokud Vás něco trápí, nebojte se obrátit na odborníky a myslete pozitivně.

Nejedná se o nemoc!

Je třeba si uvědomit, že těhotenství rozhodně není nemoc. V okamžik, kdy se cítíte dobře a neprocházíte žádnými potížemi, není důvod k tomu, abyste přestala pracovat, navštěvovat přátele a věnovat se svým koníčkům. Samozřejmě je důležité vše dělat s mírou a zbytečně se nepřepínat nebo vystavovat stresovým situacím.

Vyrazte na dovolenou

Až se Vám narodí miminko, tak budete velmi zaneprázdněna, již nebude tolik volných, finančních prostředků, proto neváhejte a naplánujte dovolenou teď hned.

Nezapomínejte na erotiku

Těhotenství a nával hormonů Vám zvětšil a zpevnil prsa, máte napnutou pleť a cítíte se skvěle? Váš muž to cítí také, proto se rozhodně nevyhýbejte erotickým chvilkám.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top