Těhotenství a porod

Jak poznat těhotenství i bez testu

pixabay.com

Možná že se s partnerem o miminko už nějakou tu chvíli snažíte, možná naopak momentálně z jakéhokoliv důvodu trnete strachem, zda nejste takzvaně v tom. V obou případech stačí jen trochu znát své tělo, které nám hned od prvního dne vysílá jasné signály, že je něco jinak.

Vynechání menstruace

Jedním z prvních signálů možného těhotenství je vynechání menstruace. To však může mít  i jiné důvody. Zejména stres či obyčejná změna prostředí může s vaším menstruačním cyklem zamávat. Sledujte a vnímejte tedy své tělo jako celek.

Nevolnost

Vaše první kroky dnes ráno vedly rovnou na toaletu a obsah vašeho žaludku skončil v míse? Ranní nevolnost je společně s vynechanou menstruací tím nejtypičtějším signálem vašeho těla, že čekáte miminko.

Prsa

Vaše prsa vysílají hned několik signálů, pokud má přiletět čáp či vrána. Prsa jsou najednou o mnoho citlivější, možná se i celkově o něco zvětšila. Pokud tedy obléknout podprsenku bylo pro vás dnes ráno tak trochu mučení a ani ta velikost vám najednou nějak nesedí, je zřejmě na čase zpozornět. Některé ženy mohou mít výraznější žíly na hrudi či tmavší bradavky.

Únava

Možná vás najednou i krátká procházka neskutečně unavuje a večer nedočtete ani stránku z vaší oblíbené knihy a už vám padají oči. Pokud jste náhle vyčerpaná, můžou být důvodem hormony.  Pocit únavy ženy trápí většinou právě v první části těhotenství.

Časté močení

Během těhotenství vaše tělo produkuje další tekutiny a váš močový měchýř má celkem napilno. Zamyslete se, zda nechodíte najednou močit častěji a možná i v noci musíte spánek přerušit alespoň jedním výletem na toaletu.

Změna chutí

Najednou máte neskutečnou chuť na určitou potravinu, která dříve ani nepatřila mezi vaše oblíbené a naopak nemůžete ani cítit vaše oblíbené jídlo?  Vaše tělo vám posílá další jasnou zprávu, že v něm probíhají velké změny.

Zácpa a nadýmaní

Přísahala byste, že ještě minulý týden jste tyhle džíny zapnula a najednou jste nějaká nafouklá. Může to být způsobeno progesteronem, který zpomaluje trávicí systém.

Závratě a mdloby

Příznak, který používají často filmaři k označování těhotenství ve filmu, je ale založen na skutečnosti. Těhotné ženy mají díky nízké hladině cukru v krvi nebo kolísajícímu krevnímu tlaku opravdu sklony trpět závratěmi.

Změny nálad

Ztropila jste manželovi scénu, že nesrovnal přesně ponožky,  jak jste řekla? Vypadá to, že jste trochu hormonálně rozhozená. Pokud se těhotenství opravdu potvrdí, varujte manžela, že i toto k těhotenství prostě patří a ať to s vámi zkusí vydržet.

Lepší čich

Většina těhotných žen si hned zpočátku všimne, že citlivěji vnímají jednotlivé vůně a že jsou jim najednou některé pachy nepříjemné.

Slabé krvácení

Uhnízdění vajíčka může být provázeno slabým krvácením.

Změna vzhledu

Pokud při pohledu do zrcadla zjistíte, že vaše oči jsou lesklé, pleť vypadá také jinak, může se objevit akné a celkově to tak nějak nejste vy, možná je na čase se zamyslet, kdy jste naposledy měla menstruaci.

Některé ženy dokonce tvrdí, že své těhotenství tušily, aniž by jim tělo stačilo vyslat jakýkoliv signál. Možná je to splněné přání, možná opravdu existuje ženská intuice.

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top