Těhotenství a porod

Kluk nebo holka – jak to poznat?

kluk nebo holka
pixabay.com

Jakmile jsou na Vás již známky těhotenství vidět, všichni okolo Vás přesně vědí. Můžete slyšívat, že to bude jasně holka, protože Vám bere krásu. Nebo naopak, že to je jasný kluk, protože Vám to tak moc sluší. Jak to teda je? Je nějaká pravda na těchto povídačkách?

Maminky to prý vycítí. Britské studie uvádějí, že zhruba sedmdesát procent budoucích maminek dokáže vycítit pohlaví očekávaného miminka.

Setkali jsme se však už s mnoha zkušenostmi maminek, kdy maminka byla stoprocentně přesvědčená, že má v bříšku hnědookou dívenku a po nějaké době se na ultrazvuku ukázalo, že to nebude ona, ale on.

A co je pravdy na tom, že dívky berou maminkám krásu a chlapci ji naopak dávají?

Z toho se dá opravdu vycházet. Stačí se na sebe podívat do zrcadla. Cítíte se unaveně, jste opuchlá a , máte neustále mastné vlasy, na obličeji máte znatelné akné a miss krásy byste zřejmě nevyhrála? Podle různých výzkumů, které se nezávisle na sobě prováděly, se tyto projevy týkaly maminek, které opravdu čekaly holčičku.

Další babské povídačky?

Mnoho lidí určuje pohlaví očekávaného děťátka podle velikosti prsou. Pokud je větší levé prso, tak se očekává, že to bude holčička. Pokud je tomu naopak, tedy pravé větší, tak to bude chlapeček.

Dále se uvádí, že pokud ženu během těhotenství provádí zvracení a ranní nevolnost, jedná se o jasnou holčičku. Naopak pokud prý žena prožívá klidné těhotenství, které není provázeno potížemi, čeká maminka chlapečka.

Závěr

I když to vypadá, že by se dalo snadno podle babských rad určit, o jaké pohlaví miminka se jedná, protože maté třeba mastné a lámavé vlasy, stejně jediným opravdu spolehlivým prostředkem je ultrazvuk, který dokáže pohlaví zjistit ve dvacátém týdnu těhotenství. Jeho spolehlivost se dá číslovat na devadesát procent. Tu opravdovou a stoprocentní jistotu Vám dá až osudný den D, kdy proběhne porod.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top