Těhotenství a porod

Jsem těhotná ? 5 důležitých rad a příznaků

pixabay.com

1. Budete mít stejný pocit jako při menstruaci

Je to krutá skutečnost, že PMS a časné známky těhotenství jsou téměř totožné. Důvod? Produkujete více progesteronu týden po ovulaci – ať jste nebo nejste těhotná. Progesteron je hormon zodpovědný za mnoho příznaků PMS, jako je nadýmání, citlivost prsou a změny nálady. Pokud nejste těhotná, přestanete uvolňovat hormon přibližně 10 dní po ovulaci. Jste-li těhotná, budete pokračovat v produkci progesteronu.

2. Mohli byste se setkat i s krvácením.

Implantační krvácení, které se vyskytuje u asi 30 procent těhotenství, může být po určitou dobu zaměňováno. Vyskytuje se v době, kdy očekáváte své období (nebo o pár dní dříve), kdy se oplodněné vajíčko připojí k výstelce vaší dělohy. Stejně jako období způsobuje krvácení a mírné křeče.

 

 

3. Chovejte se jako byste byla těhotná

Přestože existuje pouze 15 až 25 procentní pravděpodobnost otěhotnění každý měsíc (v závislosti na vašem věku), je stále důležité jednat, jako byste byla těhotná, dokud nevíte jistotu. Vyvarujte se alkoholu, omezte se na jednu až dvě kávy denně, přeskočte ryby s vysokým obsahem rtuti, syrového masa, drůbeže a vajec.

4. Pokračujte v pravidelné fyzické aktivitě

Pokud se normálně účastníte tělesné aktivity s průměrnou intenzitou, držte se toho. Cvičení je skvělý způsob, jak zmírnit stres a stres ovlivňuje plodnost.

5. Vezměte si každý den prenatální vitamin

Pravda je, že byste měly brát prenatální vitamín, který obsahuje 400 až 800 mikrogramů kyseliny. Kyselina listová pomáhá předcházet poruchám neurální trubice a během prvních 4 týdnů těhotenství se vyvíjí neurální trubice dítěte.

Zdroj :  fitpregnancy.com www.pixabay.com

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top