Těhotenství a porod

Co udělat pro klidné těhotenství ?

pixabay.com

Jste prvorodička, a jste z těhotenství a porodu nervozní?  Čtete každý den kopu literatury a časopisů o těhotenství, a chcete být ta maminka co cvičí a bude mít vše připravené až nastane ten velký den. Důležité je hlavně být v klidu, máme pro vás pár tipů jak toho docílit.

 

Poradna pro těhotné

Pro váš klid je poradna velice důležitá, poradí vám tam jaké všechny testy budete muset podstoupit, a zodpoví vám tam na všechny vaše otázky. Budete mít těhotenskou kartu, do které si budete zapisovat vše podstatné i to jak miminko roste tak že budete pořád v obraze. Lékař s vámi může probrat i to jak bude probíhat porod.

 

Těhotenství

Samozřejmě že během těhotenství na sebe musíte být víc opatrná, nesmíte pít alkohol , nosit těžké věci, a hlavně se zbytečně stresovat a nervovat. To ale neznamená, že budete jen zavřená doma na gauči, jestli nemáte práci hodně náročnou můžete do ní chodit i nadále. Musíte se řídit pocity pokud chcete jít do kina, procházku, nebo večeři rozhodně běžte, pokračujte v dosavadním životě pokud nejste nějak zdravotně omezena.

 

Odpočinek

Nemáte vytřeno nebo umytá okna ? No a co, pro jednou se to přece nezblázní. V těchto měsících je důležité, abyste odpočívala budete přibírat na váze a vaše tělo se bude cítit více unavené. Proto hodně odpočívejte, nemusíte mít výčitky z toho že si odpoledne na pár hodin lehnete na gauč.

 

Žádný stres

Nestresujte se tím že není něco jak jste to zrovna plánovala, musíte se těšit z vašeho těhotenství a z toho že za chvíli vás bude o jednoho více, nebojte si dát jeden kousek dortu na víc a nemějte stres z toho že nemáte uklizeno nebo uvařeno.

 

Zdroj : pixabay.com

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top