Těhotenství a porod

Plodová voda a co bychom o ní měly vědět

pixabay.com

Ačkoliv patříme mezi živočichy suchozemce, náš život před přivedením na svět trávíme právě ve vodě. Není to však obyčejná voda. Čtěte dál a dozvíte se zajímavé informace o tom, co to vlastně ta plodová voda je.

Díky plodové vodě je miminko v těle matky chráněno před škodlivinami a nákazami. Její funkce je však velmi důležitá i při samotném porodu. Velmi silně působí na děložní hrdlo, na porodní branku a celkově zajišťuje vlhkost porodních cest. Když dojde k porodu, tak je její barva lehce mléčná a její povaha je zásaditá.

Je důležité upozornit na to, že zdravá strava v období těhotenství je velmi důležitá. Pokud budete v těhotenství pít alkohol nebo kávu, jíst velké množství sladkostí a bílé mouky, tak bude Vaše tělo nuceno sáhnout právě do zásaditých zásob a to samo sebou ovlivní i Vaše miminko.

Obsah plodové vody

Jak je obecně známo, je plodová voda tvořena z 99% vodou, která obsahuje 0,3% glukózy, který způsobuje to, že její chuť je jemně nasládlá. I z toho důvodu mají miminka ráda sladké, klasické, mateřské mléko.

Zajímavostí je, že miminko do plodové vody od dvanáctého týdne čůrá a po začátku pátého měsíce jí začíná polykat. Můžete však zůstat v klidu, protože její obměna probíhá opravdu rychle. Zhruba za jednu hodinu se jí zvládne polovina vyměnit.

V těhotenství může nastat jak situace, že má maminka plodové vody málo nebo naopak extrémně mnoho. Ani jedna z těchto situací není bez rizik.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top