Zdraví a sport

Přestaňte věřit mýtům v oblasti sportu

Mýty a fakta ve sportu
pixabay.com

Ve sportovním světě se můžeme setkat celou řadou názorů a nepodložených mýtů, kterým mnoho laiků věří. Častokrát můžeme vidět, jak lidé věří zcela bláznivým věcem, které rozhodně nekorespondují se zdravým životním stylem. My jsme Vám připravili menší seznam některých takových mýtu.

První mýtus: Trénink je efektivní pouze v okamžik, kdy Vás po něm bolí všechny svaly.

Bolest svalů vzniká tím, že se Vám vytvořily miniaturní trhlinky ve svalech, které nejsou lidským okem vidět. Tyto trhlinky vznikají v okamžik, kdy tělo není zvyklé na cvičení, nebo jste to jednoduše přehnali. Kdyby Vás bolelo svalstvo po každém tréninku, znamenalo by to, že jste Vašemu tělu nedali prostor pro zotavení.

Druhý mýtus: Stačí se před tréninkem protáhnout, pak už mě nebude nic bolet.

Samozřejmě rozcvičení a protažení je opravdu velmi důležité. Cílem strečinku je, aby se nám svalstvo zahřálo a my se tak vyvarovali zranění.

Třetí mýtus: Čím delší trénink bude, tím větší budou výsledky.

Je třeba si uvědomit, že při cvičení platí to, že je důležitá kvalita cvičení. Kvalitně provedený trénink, který trvá půl hodiny, dá Vašemu tělu mnohem více, než dvě hodiny nesprávného cvičení.

Čtvrtý mýtus: Tréninky je potřeba realizovat co nejčastěji.

Cvičení je třeba, ale zároveň velmi důležitou součástí celkového procesu je regenerace a odpočinek. V okamžik, kdy je Vaše tělo zregenerované, dokáže vydat mnohem lepší výkon.

Pátý mýtus: V okamžik, kdy žena posiluje s těžkými činkami a váhami, vypadá jako kulturistka.

Toho se opravdu bát nemusíte. Naopak, Vaše tělo bude zpevněné a pořádně vytvarované.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top