Zdraví a sport

Chraňte své děti před chřipkou

pixabay.com

Chřipková epidemie udeřila a vy si mnete ruce, že vaše děti jsou zdravé jak rybičky. Pokud chcete své děti i nadále ochránit před nákazou, inspirujte se následujícími tipy.

Čerstvý vzduch

Většina rodičů má spíše tendence své děti zavírat doma a tím ho chránit před možnou nákazou. Má-li se však tělo ubránit nákaze, musí s ní také přijít občas do styku a připravit se. Pokud je dítě vhodně oblečené, není důvod izolovat ho doma. Čerstvý vzduch a sluníčko, ze kterého  čerpáme vitamin D, který brání rozpuku onemocnění,  organismu prospěje. Navíc pobyt na čerstvém vzduchu prospívá také dýchacím cestám.

Vitaminy

Zdraví přichází vždy zevnitř. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující zdravotní stav organismu je strava. Jako prevence onemocnění chřipkou dbejte zejména na přísun vitaminů.

Odpočinek

Pro boj s případnou nákazou organismus potřebuje energii. Tu načerpá nejlépe odpočinkem. Dbejte na to, aby vaše dítě spalo minimálně osm hodin, děti do 3 let nejlépe 12 hodin. Před spaním dodržujte klidový režim bez mobilu a televize.

Saunování

Teplo obecně příznivě ovlivňuje schopnost obrany lidského organismu. Saunování v dětském věku má jistá pravidla, není však vyloučené. Ideální je v dětském věku saunování jednou týdně při teplotě 65 °C.

Umyté ruce

Jedna z nejstarších metod, jak ochránit tělo před nákazou, je dodržování hygienických pravidel. Buďte důslední a naučte své děti tato pravidla dodržovat. Mytí rukou po použití toalety a před jídlem je pro většinu zřejmě samozřejmostí. Také po příchodu domů naučte děti zautomatizovat si umytí rukou. V případě rýmy vyžadujte používání jednorázových kapesníků. Kontaktem virů a bakterií se sliznicí je tělo nejčastěji infikováno. Odnaučte své dítě proto také strkat prsty do nosu, pusy či očí.

Pokud jste už zpozorovali první příznaky nemoci, zkuste nemoc ještě přemoci. Prvních 24 hodin rozhoduje, zda se nemoc rozvine. Najeďte na režim odpočinku, dbejte na přísun vitaminů.

 

 

 

 

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top