Těhotenství a porod

Odpovědi, na které se bojíme zeptat – část 2

těhotenství
pixabay.com

Skutečně se mi může stát, že mi při porodu bude odcházet stolice?

Ano, je tomu tak a rozhodně to není ojedinělý případ. Porod je opravdu náročný proces a v těle probíhají velké tlaky a proto při tlačí, může dojít i k vyprázdnění obsahu střev. Nebojte se toho, zdravotní personál s tím počítá, a pokud k tomu dojde, personál to s tichostí a v klidu bez emocí odklidí.

Je normální při porodu křičet?

Ano, je to zcela normální a nikdo Vám to nebude mít za zlé. Křik, sténání, nadávky i pláč. To všechno je při porodu povoleno. Žena zažívá během porodu obrovskou bolest, proto je zcela běžné, že si potřebuje nějakým způsobem ulevit.

Co to ze mě bude vytékat při porodu? Je to moč?

Během porodu z těla ženy vytéká plodová voda a to s různou intenzitou. Může jen pokapávat nebo vytéct větší pramen. Důležité je, že to není krev.

Jak dlouho budu „dole“ takhle moc roztažená?

Buďte naprosto v klidu. Ženská vagína je opravdu pružná, a ačkoliv zůstává po porodu volnější než normálně, do zhruba půl roku se upraví do původního stavu. Navíc tomu můžete pomoct cviky, které jsou přímo určeny na stažení vagíny.

Jak to bude se sexem po porodu?

Ženy tělo projde velkým a hlavně zásadním zásahem. A tím, že je neustále unavena, mění se jí hladina estrogenu, tak dochází i k takovým případům, že mají ženy problémy s vlhkostí a celkovou chutí na sex. Dejte si na čas a připravte se na to řádně. Nezapomínejte, že problém s vlhkostí jde snadno vyřešit lubrikačním gelem.

Jak se vyhnout samovolnému úniku mléka?

Bohužel tady pro Vás nemáme moc povzbudivou odpověď. Tomu se nějak moc zabránit nedá. A tělo Vás může v podstatě kdykoliv zaskočit tím, že Vám mléko unikne. Pomoc Vám mohou vložky do podprsenky. Navíc pokud je žena vzrušená, je ta pravděpodobnost ještě větší. Proto to neberte tak tragicky. Mnoho páru z toho dělá přednost a jako součást hrátek.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top