Těhotenství a porod

Odpovědi, na které se bojíme zeptat – část 1

těhotenství
pixabay.com

Každá žena má v průběhu těhotenství a po porodu mnoho otázek, některé jsou velmi choulostivé a dotazování na odpovědi, které chce každá z nás znát, je velmi nepříjemné a někdy k němu ani nedojde.  My se Vám v tomto článku pokusíme odkrýt odpovědi na pár nepříjemných, citlivých otázek.

Stává se mi, že si někdy učůrávám. To mi už zůstane na vždy?

V době těhotenství, ale i po porodu se velmi často stává, že ženy trpí únikem moči. A čím více se blíže datum porodu, tím častější to bývá. Je to zapříčiněno tím, že miminko u maminky v bříšku tlačí na močový měchýř a při zakašlání nebo kýchnutí, opravdu dojde k učůrnutí. Nebojte se, není to na věky. Zhruba do půl roku po porodu by se měly tyto problémy vytratit. Pokud s tím budete mít i nadále problémy, neváhejte se obrátit na svého lékaře.

Mám opravdu silný, nepříjemný výtok. Je to normální?

Bohužel tomu tak opravdu je. Vzhledem k tomu, že se v těle budoucí maminky bouří hormony, i opravdu vlhko v kalhotkách k tomu patří. Pokud u sebe však pozorujete silný zápach, pálení nebo jiné nepříjemné příznaky, rozhodně se obraťte na svého lékaře, protože byste mohla mít infekci.

Proč jsem pořád nafouklá?

Nevolnosti, plynatost a nadýmání, to vše je bohužel součástí změn, ke kterým v těle ženy během těhotenství dochází. A trávicí systém je těmito hormonálními změnami napaden také. Nejvíce se tyto problémy projevují během prvních tří měsíců. Pro konec těhotenství je pro změnu velmi typické pálení žáhy. Nebojte se, po porodu se vše zase spraví.

Neustále trpím na zácpy, proč?

Tento problém patří opět do řady běžných těhotenských problémů. A jak se mu nejlépe vyhnout? Hlavně změnou své stravy. Důležité je ovoce a zelenina, vláknina a dostatek tekutin. Vyhýbejte se hodně kořeněným nebo kyselým pokrmům. Lepší je volit menší porce několikrát za den.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top