Pro děti

Nechte své děti rozvíjet pomocí společenských her

společenské hry
pixabay.com

Trénování mozku a paměti je obecně velmi oblíbeno. Každý rok se prodají miliony her, které posilují mozek a paměť a stejně tak i herních konzolí. Samozřejmě to nefunguje tak, že když Vy nebo Vaše dítko bude hrát tyto hry, tak jeho mozek rázem omládne – to je nepravdivý mýtus, který prodejci velmi často a většinou i úspěšně užívají.

Nic méně existují hry jak pro děti, tak i pro dospělé, které posilují práci mozku a při pravidelném tréninku dochází ke zlepšení rychlosti a bystrosti.

I podle selského rozumu je jasné, že při pravidelném cvičení a například hraní různých paměťových, při různém zatěžování mozku například hlavolamy, křížovkami nebo nějakými testy, se mozek udržuje stále v kondici a u dětí dochází k rozvíjení.

Proto zvedněte své děti od počítače a hraní nesmyslných automobilových závodníku, ať dělají něco, co je bude bavit a zároveň rozvíjet. Taková společenská hra je ideální, nejen, že budete trávit společný čas s rodinou, děti se odpoutají od zírání do mobilu, monitoru nebo televize – což je velký nešvar dnešní doby, a zároveň budou nevědomky posilovat své mozkové závity.

Mezi hry na procvičení mozku patří například hry ze série AZ kvíz, což je hra vyrobena na motivy stejnojmenného pořadu, English Play and Learn, Metro, Smart hra Anti Virus, IQ Fit, ale i piškvorky, bingo s čísly a Crossgame a další hry se slovy. Pro Vaše menší ratolesti jsou vhodné hry Stavitelé, Zábavné slabiky, Cestujeme po ZOO, Hra Školička a mnoho dalšího.

Nabídka her na procvičení mozku je opravdu široká a jednotlivé hry se zaměřují na rozvíjení různých schopností. Stačí si jen vybrat tu, která se Vám bude nejvíce zamlouvat, a uvidíte, že nejev Vy, ale i Vaše děti to ocení. A mohl by to být i zajímavý dárek pod stromeček. Tímto můžete snadno zabít dvě mouchy jednou ranou. Nemusíte vymýšlet dárek na Vánoce a zároveň dáte svým dětem dárek, který je bude nejen bavit, ale rozvíjet jejich schopnosti.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Další magazíny FIRST:

Partneři:

čtk tisková kancelář

seo agentura

 

Copyright © 2014 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top