Pro děti

Vybíráte dětem první brusle na led? Poradíme vám!

zdroj: pixabay.com

Projevilo vaše dítko zájem o bruslení na ledě? V tom případě jste nyní postaveni před důležitý úkol: vybrat první dětské brusle na led. Možná si ale nevíte rady, protože výběr dětských bruslí je přeci jen trošku jiný, nežli u bruslí pro dospělého člověka. Abyste svému dítěti nekoupili nevhodné brusle, přečtěte si náš dnešní článek. Rádi vám s výběrem bruslí pro děti pomůžeme.

Kdy je čas na první brusle?

Řešíte otázku, kdy je vůbec vhodné dítě poprvé postavit na led? V tom případě pro vás máme odpověď, za kterou se staví odborníci: doporučený je věk 4 let. V tomto věku jsou již vazy dítěte připravené na zátěž, proto do čtvrtých narozenin dítko na led nestavte.

Je potřeba pořizovat úplně nové brusle?

Mnoho rodičů se ptá samo sebe, jestli má vůbec cenu investovat do nových bruslí, protože dítko z nich stejně brzy vyroste. My jsme ale toho názoru, že investice do úplně nových bruslí se rozhodně vyplatí, protože se nestane, že by je někdo nosil předtím, takže mohou správně ovlivnit postavení dětské nožičky v bruslích.

Dbejte na správný výběr velikosti

Nejdůležitějším parametrem, kterému byste určitě měli věnovat pozornost, vybíráte-li brusle pro děti, je jejich velikost. Doporučujeme vybírat brusle o jednu velikost větší, nežli jaká je velikost botiček, jež vaše dítko běžně nosí. Při zkoušení natáhněte dítku na nohu i teplou ponožku, abyste brusle vyzkoušeli i s ní.

Je důležitý materiál?

Odpověď na tuhle otázku není úplně jednoznačná, protože každý materiál má svá pro a proti, na která je potřeba brát zřetel. Určitě ale můžeme doporučit brusle vyrobené z pravé kůže, která dětské nožičce umožní dostatečně dýchat. Levnější variantou jsou koženkové brusle, které jsou levnější a co se hmotnosti týče, tak i lehčí.

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top