Pro děti

Jak naučit své ratolesti lyžovat?

pixabay.com

Patříte i Vy mezi milovníky zimních radovánek, mezi které patří i lyžování? Přemýšlíte o tom, že naučíte své dítko také lyžovat? Přečtěte si několik našich typů a rad. Hned to půjde jednodušeji.

Důležité je respektovat jejich tempo.

Kdy je ta správná doba?

Nedá se přesně říct, kdy je ten ideální čas s výukou na lyžích začít. Každé dítko to má jinak. Již jsme se setkali s případy, kdy dítko lyžovalo ještě před dovršením tří let. Jiné rodiče mají problém s tím, že ještě v šesti letech má dítě strach z kopce.

Délka lyží?

Nejmenší dostupná délka dětských lyží je 70 cm. Pokud to chcete jít jen tak zkusit, rozhodně nedoporučujeme ihned utrácet za nějakou drahou výbavu. Zkuste si ji na poprvé prostě jen půjčit. Pokud si Vaše dítě tento zimní sport oblíbí, samozřejmě pak již není čeho se obávat.

Samoškola nebo instruktor?

Toť otázka. Mnozí tatínkové se rádi pyšní svými dovednostmi a to i lyžařskými a tím, jak své dítko naučili lyžovat. Jiní rodiče si nemohou vynachválit dětské instruktory. Bohužel častokrát platí, že dobrý lyžař nemusí být dobrý učitel. Můžete to vyzkoušet nejprve sami. Seznámit pomalu děti s lyžemi, ukázat jim, jak se to dělá a mít s nimi velkou trpělivost. V současné době se však více rodiče obracejí na instruktory, protože je to jednoduší a mají jistotu, že jsou děti v rukách profesionála.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top