Děťátko je na světě

Kdy poprvé vyrazit bez dítěte ven?

pixabay.com

Chybí Vám kontakt s lidmi? Ráda byste si vyrazila na kafčo s kamarádkami nebo do kina s partnerem, ale nejste si jistá, zda můžete své miminko již nechat na hlídaní babičce?

Kdy je ta nejlepší doba na to Vaši ratolest opustit?

Žádná z nás jistě nechce být ta přehnaně starostlivá a vyděšena maminka, která od svého dítěte neudělá jediný krok. Na druhou stranu se prostě bojíme a nechceme od něj odejít, protože co kdyby se něco stalo.

My doporučujeme vyrazit ještě před devátým měsícem. V tomto věku u malých dětí nastává takzvaná separační úzkost. Stává se to v okamžik, kdy dítě již chápe, že jsou dva a že maminka ho může kdykoliv opustit. Po pravdě je toto zjištění pro miminko velký šok. Toto období, kdy je ten malý mrňousek na Vás fixovaný, trvá individuálně různě dlouho. Proto je nejlepší začít co nejdříve. Třeba jen na hodinu, ale aby si již začalo zvykat, že občas se může stát, že na chviličku zmizíte.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Další magazíny FIRST:

Partneři:

čtk tisková kancelář

seo agentura

 

Copyright © 2014 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top