Děťátko je na světě

Kdy poprvé vyrazit bez dítěte ven?

pixabay.com

Chybí Vám kontakt s lidmi? Ráda byste si vyrazila na kafčo s kamarádkami nebo do kina s partnerem, ale nejste si jistá, zda můžete své miminko již nechat na hlídaní babičce?

Kdy je ta nejlepší doba na to Vaši ratolest opustit?

Žádná z nás jistě nechce být ta přehnaně starostlivá a vyděšena maminka, která od svého dítěte neudělá jediný krok. Na druhou stranu se prostě bojíme a nechceme od něj odejít, protože co kdyby se něco stalo.

My doporučujeme vyrazit ještě před devátým měsícem. V tomto věku u malých dětí nastává takzvaná separační úzkost. Stává se to v okamžik, kdy dítě již chápe, že jsou dva a že maminka ho může kdykoliv opustit. Po pravdě je toto zjištění pro miminko velký šok. Toto období, kdy je ten malý mrňousek na Vás fixovaný, trvá individuálně různě dlouho. Proto je nejlepší začít co nejdříve. Třeba jen na hodinu, ale aby si již začalo zvykat, že občas se může stát, že na chviličku zmizíte.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top