Děťátko je na světě

Jaký teploměr vybrat, když máte malé děti?

zdroj: pixabay.com

Teploměr představuje nepostradatelnou výbavu domácí lékárničky, zvláště pak v případě, kdy máte malé děti. U těch se teplota nemusí zprvu vůbec projevit, protože jak je známo, děti dokážou klamat tělem a mnohdy jsou aktivní i tehdy, kdy je sužuje horečka. Teploměr je tak mnohdy jediným ukazatelem, který vám dá jasně najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Jaký teploměr vybrat do domácnosti, kde žijí malé děti?

Není teploměr jako teploměr

Když se řekne teploměr, většině lidí, mezi něž možná patříte i vy, se automaticky vybaví klasický rtuťový teploměr, který známe asi všichni. Jen málokdo by nevěděl, jak takový teploměr vypadá a pravdou je, že ještě před několika lety žádné jiné k dostání nebyly, proto byly rtuťové teploměry součástí snad každé domácnosti. Dnes už ale máte z čeho vybírat, což je na jednu stranu dobře. Na druhou stranu se možná ptáte, který teploměr je nejlepší volbou?!

·       Rtuťový teploměr je klasika, dnes se ale moc nepoužívá

Jasně, pokud ho máte doma, pak po něm asi v případě potřeby sáhnete, pravda je ale taková, že se rtuťové teploměry v současné době již ani moc neprodávají, protože většina lidí dává přednost modernějším variantám.

Klasické rtuťové teploměry, na které by především starší generace nedaly dopustit, jsou nahrazovány teploměry, jejichž součástí není rtuť, ale speciální gel. Podle odborníků je použití gelu daleko bezpečnější, zvláště v případě poškození, protože jak je známo, rtuť je jedovatá a zdraví nebezpečná.

·       Bezdotykový teploměr nabízí rychlé měření

Mnoho rodičů dává přednost bezdotykovému teploměru, který stačí pouze přiložit například k čelu nebo vložit do ucha a ten rázem teplotu změří, aniž by se muselo čekat dlouhé minuty, jako tomu bylo zvykem u rtuťových teploměrů.

·       Digitální teploměr je dneska nejčastější volba

Nejvyužívanějším typem je ten digitální. Měří poměrně rychle, na trhu jsou k dostání v mnoha provedeních a existují i takové, které jsou určené pro ty úplně nejmenší děti – poznáte je podle gumové špičky, která zabraňuje podráždění nebo poranění.

·       Teploměry v dudlíku pro nejmenší děti

Pro maličké děti je ještě možné pořídit si teploměr v dudlíku, který na první pohled vypadá jako obyčejný dudlík, jeho součástí je ale maličký displej, na kterém se můžete přesvědčit o aktuální teplotě dítěte. Pořídíte jej v e-shopu s elektrem.

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top