Děťátko je na světě

Jak přežít období vzdoru u batolat?

pixabay.com

Stále si zcela pamatujete na období, kdy bylo Vaše děťátko tak roztomilé a pořád se chtělo mazlit. Od té doby co však chodí po svých je to někdo úplně jiný? Ano, tak tomu přesně se říká batolecí vzdor.

Většinou to přijde z ničeho nic. Jako blesk z čistého nebe. Dlouhou dobu je dítě jako mílius, všude chce být s Vámi, udělá cokoliv si přejete a najednou z ničeho nic si lehne v obchodě na zem a začne křičet. Dítě si něco přeje, a když nedostane to, co chce, tak se začne jednoduše vztekat.  Dítě dává evidentně najevo, že je naštvané. Vidíte to jasně i ve výrazu obličeje a v jeho očích. Nejhorší je, že dítě jde velmi těžko uklidnit a výhružky většinou moc nepomáhají, protože ono Vás v ten daný moment zkrátka neslyší.

Postavte se k tomu čelem

Berte tento batolecí vzdor prostě jako fakt. Je to jedna z fází, kterou si zkrátka prochází téměř každé batole, takže ani vy se tomu nevyhnete.

A proto pokud se Vám něco takového taky stane, například v obchodě s hračkami, kdy to autíčko prostě bude potřebovat, ale Vy jste řekli, že ne a dítě se začne svíjet na zemi a vztekat, jednoduše ho prostě čapněte a odneste z obchodu pryč. Vyčkejte, než se uklidní, takový záchvat může trvat i několik minut a pak si o tom zkuste v klidu promluvit.

Psychologové doporučují záchvatům předcházet. Pokud Vám Vaše dítě již nějaké záchvaty udělalo, již moc dobře víte, v jakých situacích to bylo. Proto se jim snažte předcházet a vyvarovat se tak další nepříjemné scéně.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top