Děťátko je na světě

Děti podle horoskopu a jak je vychovávat

pixabay.com

Možná je vaše dítě energické po vás, možná za to může znamení zvěrokruhu ve kterém se narodilo. Odpovídá charakteristika povahových rysů jednotlivých znamení i vašemu děťátku?

Beran

Asi nikoho nepřekvapí, že dítě narozené ve znamení Berana bývá hodně tvrdohlavé. Je velmi netrpělivé a u žádné činnosti většinou dlouho nevydrží. Většinou to bývá vůdce party, vzbuzuje totiž přirozenou autoritu a oplývá vůdcovskými schopnostmi. Bohužel zároveň není příliš tolerantní a cizí názory ho příliš nezajímají. Vysvětlete mu, že nikdo nemá patent na pravdu a je vždy přínosné vyslechnout i názory druhých.

Býk

Po celý život děti narozené ve znamení Býka bude provázet píle, vytrvalost a spolehlivost. Mají rádi pořádek ve věcech a řád. Myslete na to při komunikaci s nimi. Pokud s nimi budete jednat férově, budou to velmi hodní drobečci. V opačném případě počítejte se vztekem.

Blíženec

Pokud je vaše dítě Blíženec, bude mít vždy spoustu přátel. Miluje totiž společnost a je rádo středem pozornosti. Jsou také často nepozorní, u žádné aktivity nevydrží dlouho. Blíženci mají blízko ke lhaní, dávejte na to pozor a zastavte tyto tendence včas.

Rak

Citlivost a křehkost tohoto znamení je nejvíce znatelná právě v dětském věku. Mají velký smysl pro rodinu a domov, bývají proto velmi pozorní a starostliví. Těžce nesou rodinnou nestabilitu či delší odloučení od svých blízkých. Mají strach z neznámého. Nevystavujte jej těmto situacím nikdy záměrně.

Lev

Jak již napovídá znamení, Lev je rozený vůdce. Nikdy ho v davu dětí nepřehlédnete. Je to ten, kdo je nejvíce vidět i slyšet. Je rád středem pozornosti a vždy chce být první. Lvi jsou také velmi odvážní. V hlavě se jim vždy rodí nějaká lumpárna, rodiče je musí velmi pozorně hlídat. Pozor, velmi těžce nesou kritiku. Zkuste je vést k respektování i ostatních.

Panna

Tyto děti milují všechny paní učitelky. Jsou totiž velmi pečliví, pracovití a vždy respektují autoritu. Protože se vždy velmi snaží, těžce nesou chyby a své vlastní selhání. Naučte jej, že chybovat je lidské.

Váhy

Pokud je vaše dítě ve znamení Vah, bude již od dětství milovat kulturu a společnost. Potěšíte jej i knihou. Jsou často nerozhodní a váhaví i v nedůležitých věcech. Budete muset své děti naučit neutíkat před problémy a poraďte jim se schopností se rozhodovat.

Štír

Ničeho se nezalekne, do všeho se hrne po hlavě bez ohledu na následky. Tak přesně to jsou děti ve znamení Štíra. Jsou hákliví na fér hru a pravdomluvnost. Většinou se zastává a ochraňuje mladší a slabší jedince. Každá lež a křivda jej zasáhne, dávejte si proto pozor, co své ratolesti řeknete a slíbíte.

Střelec

Tyto děti jsou velmi zvědavé a milují dobrodružství. Jsou velmi přátelští k ostatním dětem i k dospělým. Mívají také často problém s respektováním autorit. Pro domluvu s nimi budete muset jít spíše cestou domluvy či kompromisu. Jsou to veselí a optimističtí jedinci. Rodiče mají nelehký úkol vést je k zodpovědnosti. Také jim vysvětlete přísloví Mlčeti zlato.

Kozoroh

Tyto děti naopak nikdy nehledejte uprostřed dění. Pozornost přímo nesnáší a většinou sedí někde v koutě. Jsou to děti klidné, spolehlivé a cílevědomé. Rozumí si většinou spíše s dospělými či staršími dětmi. Nenuťte je chovat se jinak, kamarádi jeho smyslu pro vnímání světa dorostou.

Vodnář

Velmi kreativní, tvůrčí a vynalézaví jedinci bývají děti ve znamení Vodnáře. Většinou si vše udělají po svém. Mívají velmi bláznivé avšak originální nápady. Podporujte jeho kreativitu, bude však potřeba jeho nohy přidržovat při zemi.

Ryba

Velmi citlivé znamení jsou Ryby. Je velmi jednoduché jim ublížit a zranit je. Jsou to rodinné typy a snaží se všem zavděčit. Lásku svých blízkých vnímají velmi citlivě. Mluvte s nimi o svých citech k němu. Připravte je na reálný svět, kde ne každý je na druhého hodný.

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top