Děťátko je na světě

Jaká je ideální hodina na to poslat dítě na kutě?

Zřejmě i vy neustále přemýšlíte nad tím, kdy je ta nejlepší doma na to, aby šlo Vaše děťátko spinkat. Přejete si, aby spánek byl klidný, ratolest se dobře vyspala a byla plná energie. Proto jsme si pro Vás připravili krátký přehled o ideálních délkách spánku podle věku dítěte.

Jistě moc dobře víte, že rituál je pro malé děti velmi důležitý. Musí mít nastavený pevný denní režim, který se bude opakovat a ono si na něj zvykne. Například, že každý den v 11 hodin probíhá oběd, v 18 hodin je koupání a tak podobně.

Kolik spánku potřebují děti podle věku?

  • Novorozenec: cca 18 hodin spánku
  • Tříměsíční miminko: cca 15 hodin spánku
  • Čtyřměsíční až roční dítě: cca 13 hodin spánku
  • Předškolní dítě: cca 11 hodin
  • Dítě na prvním stupni základní školy: cca 9 hodin

Jak podpořit dětský, klidný spánek?

Velmi důležité je pevné stanovení času, kdy se bude chodit spát. Je potřeba to určit individuálně podle dítěte a podle toho, kolik spánku potřebuje. V okamžik, kdy tento čas stanovíte, dejte si záležet na tom, aby byl dodržován každý den. Vytvořte si nějaký zvyk, jak uspávání a ukládání dítěte do postýlky probíhá. Rozhodně je třeba, aby dítě bylo alespoň půl hodiny před dobou spánku v klidu a neprovádělo žádné lumpárny. Pokud bude rozjívené, rozhodně neusne. Pokud čtete dítěti pohádky před spaním, vycházejte mu vstříc, čtěte mu stále do kola jeho oblíbené pohádky, pokud si to přeje.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top