Děťátko je na světě

Čím můžete podpořit správný vývoj svého batolete?

batole
pixabay.com

Nejdůležitější věcí je věnovat jim co nejvíce času a hrát si s nimi. Žádná lepší rada být nemůže. Děti se v tomto pro ně velmi důležitém a rozhodujícím věku učí nejvíce právě hrou a příklady. V podstatě se dá říci, že kopírují chování dospělých a snaží se být jako oni. Proto je velmi podstatné, v jakém prostředí se pohybují a vyrůstají. Nechápejte to špatně, není důležité, aby okolo sebe měli hromadu drahých hraček, ale aby atmosféra okolo nich byla pohodová a cítili na blízku své rodiče.

Veškeré tyto činnosti podporují vývoj dítěte po všech stránkách a to od fyzických, rozumových, až po komunikačních, emočně-sociálních a psychologických.

A co můžete ve volném čase s batolaty dělat?

 

Malování a modelování

Právě kreslení nebo jakési čmárání působí jako prostředek, díky kterému se děti dokážou projevit. Zároveň dochází při této činnosti k rozvoji myšlení a grafomotoriky.

Součástí tvoření je i různé modelování. A to nejen modelování klasickou plastelínou, ale velmi oblíbené jsou různé vypalovací nebo samo tvrdnoucí hmoty.

Hraní, tančení, zpívání

Téměř každá lidská bytost má smysl pro rytmus a proto si i u batolat můžeme povšimnout, jak se pohupují při poslechu písniček. Častokrát se můžete setkat i s tím, že se batole snaží hudbu napodobovat a vydává nejrůznější zvuky. Proto si s dětmi zpívejte jednoduché písničky. Pouštějte mu písničky v rádiu nebo televizi. Kupte mu jednoduchý nástroj a podporujte ho v těchto aktivitách.

Běhání, skákání a cvičení

Jedněmi z nepostradatelných aktivit, které ve velké míře ovlivňují celý vývoj dítěte, jsou pohybové aktivity, jako je právě běhání, skákání a cvičení. Proto se doporučuje chodit s dětmi pravidelně na procházky, do bazénu, na cvičení a další. Zároveň to funguje jako skvělý prostředek pro vybití dětské, přebytečné energie.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top