Těhotenství a porod

Jak poznat počátek těhotenství?

těhotenství
pixabay.com

Během prvních několika dní na sobě zřejmě nic nepoznáte, protože příznaky se zprvu neprojevují. Minimálně 14 dní neočekávejte nic.

Nicméně již po uběhnutí nějakého času si můžete všimnout následujících příznaků, u kterých byste měli zpozornět.

Citlivá a nateklá prsa

Jedním z prvních příznaků je právě citlivost ženských prsou a důvodem toho je zvyšující se hladina hormonů v ženském těle. Tato bolestivost a citlivost je mnohem větší než, kterou ženy běžně pociťují například při menstruaci. Po konci prvního trimestru těhotenství tento problém ustává.

Velká únava

Velká hladina progesteronu způsobuje to, že jsou ženy na začátku těhotenství skutečně abnormálně unavené. Mají potřebu neustále polehávat a spát.

Implantační krvácení

Zhruba dva týdny po početí se u žen stává to, že začnou krvácet. Krvácení je způsobeno tím, že se oplodněné vajíčko uhnízdí v děložní tkáni, která je prokrvená. Krvácení je opravdu pouze slabé a trvá jen několik dní.

Nevolnost, zvracení a přecitlivělá vnímavost

Cca měsíc po otěhotnění se stává mnoha ženám, že pociťují nevolnosti někdy dokonce i zvracejí. Nejčastěji to bývá v ranních hodinách, ale samozřejmě se nevolnosti mohou vyskytnout kdykoliv během dne. Velmi citlivě ženy vnímají nejrůznější pachy a stává se, že to co je dříve přitahovalo, je nyní odpuzuje.

Velmi časté močení

Dalším příznakem, kterého si ženy všímají po velmi krátké době po oplození, je časté chození na toaletu. A co to způsobuje? Hlavním důvodem je velké množství krve a jiných tekutin, které v těle ženy je.

Nafouklé břicho

V těle probíhají velké, zásadní hormonální změny, které mohou způsobovat i to, že se žena cítí nafoukle. Bude to velmi připomínat ten zvláštní pocit, který pociťuje mnoho žen před začátkem jejich menstruace.

Vynechání menstruace

A tím nejčastějším příznakem, také nejtypičtějších pro těhotenství, je nedostavení se menstruace.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top