Děťátko je na světě

Co Vás může u novorozence překvapit?

Novorozenec
pixabay.com

Nastala u Vás situace, kdy když vidíte své narozené miminko, nepřijde Vám, že patří zrovna k těm nejkrásnějším? Nebojte se, je to jen dočasné!

Představte si sebe, jak se vyskytujete schoulená devět měsíců v plodové vodě, mačkáte si hlavičku, která Vám téměř praská v posledních dnech. Následně byste musela jít opravdu uzoučkými porodními cestami, tak pak by se dalo očekávat, že to na Vás ponechá nějaké stopy a přesně to se stalo i s Vaším miminkem.

Co se děje během prvních minut?

Tělíčko Vašeho miminka je pokryté mázkem, což má opravdu je ochranou funkci. Samozřejmě má na sobě i nánosy krve, která také může odhalit vyrážku, skvrnky na těle nebo znaménka. Loupe se mu kůžička a jeho očička jsou opravdu hodně opuchlá a to nemluvě o boulích na hlavičce. Některé maminky zklame i ten fakt, že vlastně její miminko nemá vůbec žádné vlásky.

Neztrácejte však hlavu, tohle vše je jen dočasné a po čase se i z Vašeho novorozeného miminka stane krasavec. Během pobytu v porodnici dojde k několika prohlídkám lékaře. Zkrátka bude kontrolovat, zda jsou veškeré míry, části těla a orgány v pořádku. Jakmile proběhne ta první prohlídka po porodu a vše je v normě, dojde k prvnímu kontaktu maminky s novorozencem.

Některá miminka mají po porodu oteklou nebo pohmožděnou hlavičku, to je však normální. Vůbec se toho nebojte. Ačkoliv mají miminka po porodu fontanely, v klidu ho můžete koupat. Místa nejsou tak citlivá, proto je běžným mytím nepoškodíte.

Přerostlý citronek

Velmi vysoké procento narozených miminek po porodu zežloutne. To také není žádný neobvyklý jev. Až 70 procent miminek prodělá novorozeneckou žloutenku. Způsobuje ji vysoká hladina žlutého barviva v krvi. Trvá však maximálně týden a již druhý týden odstupuje.

Dejte tomu pár dní a uvidíte, že i to Vaše miminko bude to nejkrásnější.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top