Zdraví a sport

Kterým sportům se v těhotenství vyvarovat a naopak?

sport v těhotenství

Spousta žen je před začátkem těhotenství velmi aktivních a proto nemají v plánu se sportu vzdát ani v průběhu těhotenství. My jsme si pro Vás připravili přehled toho, co za sporty se v těhotenství doporučuje vykonávat a co naopak ne.

Doporučujeme

Jóga a pilatek

Doporučuje se na zpevňování pánevního dna, které bývá během těhotenství povolené. Následně dochází i k usnadnění při porodu a pak i následné regeneraci. Existují kurzy, které jsou zaměřeny přímo pro těhulky.

Chůze, plavání

Zajistí Vám, že nedojde k vylétnutí tepové frekvence, nepřetěžujete si tím svůj organizmus, nedochází k vykonávání žádných prudkých pohybů a tím jsou i omezena celková rizika, při vykonávání.

Posilování

Když o tom nebudete přemýšlet tak, že budete hodinu v kuse zvedat činky, ale pojmete to zlehka, rozhodně si tím neuškodíte. Doporučuje si domluvit schůzku s trenérem, který Vám i přímo doporučí, které cviky na jakých strojích jsou pro vás ideální.

Nedoporučujeme

Zumba

Velmi oblíbený typ tance v sobě skrývá velmi dynamické a prudké pohyby, které by mohly být na škodu. Pokud jste milovnicí tance, zkuste si zvolit nějaký pomalejší a klidnější. K velmi prudkým pohybům může docházet i při tenise, volejbale nebo squashi.

Spinning

Při tomto sportu je vyvíjen velký tlak na pánevní dno, což v těhotenství škodí.

Lyže, Box, Gymnastika

Vyhýbejte se sportům, při kterých Vám bude hrozit pád. Dejte si pauzu i od sportů, ve kterých se setkáváte s náročnější koordinací.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top