Pro děti

Dětská zdravotní obuv ovlivní vývoj Vašeho dítěte

dětská zdravotní obuv
pixabay.com

Ačkoliv si to mnoho z nás vůbec neuvědomuje, ale pokud vybereme dětem špatné boty, může dojít ke zdeformování jejich prstů a může to vést až k otékání nohou, puchýřům a Vaše ratolest může mít následky i dokonce života.

Jak vybrat svému dítěti správnou obuv?

Nacházíte se i Vy v situaci, kdy se chystáte se svým díťátkem nakupovat obuv a nevíte, kterou zvolit?  Nejste si jistá, jaká kritéria nejvíce ovlivňují vývin dětské nožičky, a nechcete při výběru přestřelit? Již bylo uděláno mnoho výzkumu a byl pozorován vývin nespočtu dětí. A skutečně obuv ovlivňuje z velké části zdravý vývoj dítěte. Proto odborníci doporučují volit dětskou zdravotní obuv.

Správná dětská zdravotní obuv perfektně pasuje na nožičku dítěte a přesně kopíruje její tvar. Budete mít jistotu, že nohy Vaší ratolesti mají ten největší luxus. Zajistí klidný vývoj a spíše zabrání skolióze páteře, bolesti zad, ramen. Je nutno si uvědomit, že nohy používáme jak my, tak i naše dětičky ze všech částí těla nejvíce a proto je pro ně důležité právě v letech, kdy se celé jejich tělo dovyvíjí, aby měly zajištěny pohodlí a kvalitu pro své nožičky.

Při výběru materiálu, ze kterého budou botičky pro Vaše dítě vyrobené, se doporučuje kůže nebo plátno. Je to z toho důvodu, aby byla obuv vzdušná. Důležitá je i podrážka, která by měla být dostatečně silná s hlubokým vzorkem a to z toho důvodu, aby se dětem neklouzaly při chůzi nohy. Těm nejmenším dětem jsou nejvíce doporučovány boty kotníkového typu a to z toho důvody, aby měly nohu dostatečně zpevněnou. Rozhodně zapomeňte na podpatky, ty nohám škodí. Proto se snažte vybírat botky s co nejrovnější podrážkou.

Dětská zdravotní obuv je k dostání ve všech možných provedení, pantofle, zimní boty, letní boty, různé barevné varianty, proto se nemusíte bát, jistě si i Vaše děťátko nějaké oblíbí a vy zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zajistíte svému dítěti zdravý vývin a navíc mu pořídíte botičky, které si zamiluje.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top