Děťátko je na světě

Co je potřeba mít doma připravené pro miminko a pro sebe po porodu?

Je určitá výbava, která Vám doma zkrátka nesmí chybět.

Kolébka, postýlka

Pokud žijete v menším bytě, rozhodně postačí pouze postýlka. Jestliže máte tu možnost, rozhodně doporučujeme pořídit i kolébku popřípadě košík.

Důležité je vybírat z kvalitních matrací a nezapomeňte na podložku na matraci, kterou bude možnost normálně prát a bude nepropustná. Jistě se Vám několikrát stane, že se Vašemu miminku promočí plenka.

Komoda, přebalovací pult

Aby se Vám pohodlně miminko přebalovalo a měla jste všechno po ruce, rozhodně doporučujeme, abyste si komodu a přebalovací pult pořídila. Vzhledem k tomu, že Vás přebalování bude čekat několikrát denně dost dlouhou dobu, bylo by fajn, aby se Vám to dělalo dobře a měla vše na svém místě a věděla, kam pro co sáhnout.

Kočárek a autosedačka

Nepostradatelným společníkem bude kočárek. Bez něj by se Vám zřejmě nepodařilo nikam vyrazit. V dnešní době se často dělají trojkombinace, kdy můžete kočárek předělat na autosedačku nebo kárku, což je ideální.

Kojící polštář

Mnoho maminek a to hlavně prvorodiček, si nemůže vynachválit kojící polštář. Kojení je pak mnohem pohodlnější a jednodušší. A na začátku bývá kojení dost náročný proces a to jak pro miminko, tak pro maminku, proto je fajn, si to usnadnit kojícím polštářem.

Hygienické potřeby

Tímto myslíme samozřejmě hygienické prostředky pro Vaše miminko, ale nezapomínejte i na sebe! Potřebovat budete poporodní vložky, vložky do podprsenky, přípravky na mytí, které obsahují výtažky z kůry dubu a podporují hojení poporodních ran.

Kojící podprsenky

A rozhodně nestačí jen jedna, kupte si jich několik, protože je budete často prát. Ze začátku stačí nějaké obyčejné, protože je budete používat hodně a stejně se Vám velmi rychle opotřebují.

Věci pro miminko

Hračky, vanička na mytí, lehátko do vaničky, odsávačka na mléko, váha

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top