Děťátko je na světě

Dostává moje dítě dostatek mléka ?

pixabay.com

Je to jedna z nejčastějších otázek mezi novými kojícími maminkami. Je to obtížné protože nemůžeme skutečně vědět, kolik mléka produkuje vaše tělo, a kolik toho vaše miminko dostává do tělíčka.

 

Kojení

Většina žen produkuje dostatek mléka, aby úspěšně nakrmila své děti, odhaduje se že 5-15 % ze všech kojenců má skutečně nízkou dávku mléka. Pokud vaše dítě nedostává dostatek mléka, můžete to vidět při rychlém sání, a nebo při tom když vaše miminko si dává dlouhé pauzy mezi sáním. Pokud vaše dítě vypadá během kojení a po kojení spokojeně, je pravděpodobné že je to  dobré. Ale dítě které se zdá letargické nebo naopak , neustále křičí kvůli hladu a chce kojit velmi často nemusíte mít dostatek mléka a nebo můžete mít tzv. „hladové mléko“ říká Susan Burger, MHS, Ph.D. Proti hladovému mléku je nejlepší jíst dostatek mléčných výrobků.

Plenka

Plenka vašeho dítěte je spolehlivým ukazatelem toho, že je vše v pořádku. Měl by mít nejméně šest mokrých plenek denně a čtiřy stolice do čtvrtého dne. Barva stolice je také důležitá : První  dny je stolice černá lepkavá, další dny je nazelenalá a nebo žlutá.

 

Novorozenec

Novorozenec může ve třetím nebo čtvrtém dni ztratit asi 5 až 7 procent hmotnosti a bude naprosto v pořádku, ale pokud by měl ztrátu hmotnosti o 10 procent nebo více mohlo by to být problém. Do 10 dne by se mělo vaše dítě vrátit k jeho porodní hmotnosti. Pokud máte podezření, že nemáte dostatečné množství mléka nebo že vaše dítě správně nedosahuje váhy, okamžitě vyhledejte svého lékaře a konzultanta kojení.

 

 

Zdroj : fitpregnancy.com www.pixabay.com

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top