Děťátko je na světě

Jak v chladných měsících ochránit dětskou pokožku ?

pixabay.com

Léto s jarem už je pryč, a přichází podzim a s ním i změna oblékání miminek. Kvůli chladnému počasí musíme oblečení vrstvit tak, aby dítěti nebyla zima a aby se zároveň nezpotilo a nenachladlo.

 

 Jak zachovat klidnou dětskou pokožku ?

  • Důležité je nebýt s miminkem v přetopeném prostředí, kvůli teplotnímu šoku.
  • Než vyrazíte někam ven, namažte miminku nechráněná místa hlavně rty, uši a někdy i ručičky. Stačí 20 minut před odchodem z domu.
  • Pokud během procházky má miminko studené ruce, nebo tvář a chodidla znamená to že je mu zima proto běžte co nejdříve do tepla.
  • Používejte při nejlepším materiály, jako je bavlna protože lépe odvádí pot od těla.
  • Když perete prádlo, zaměřte se na jemné prací prostředky. Prádlo perte minimálně na 60 stupňů vysoké teploty odstraní všechny bakterie.
  • Pozor si dávejte na malé oblečení to může být pro miminko těsné.

 

 

Opruzeniny

Jak je známo opruzeniny jsou pro miminka velice bolestivé, vyskytují se hlavně v záhybech a pod zadečkem. Prevencí je hodně vzduchu, proto než dáte dítěti čistou plenku nechejte dítě „vyvětrat“. Mažte dítě krémem proti opruzeninám s vitamínem E a D.

 

 

Zdroj : pixabay.com

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top