Pro děti

Má už vaše dítě kostým na Halloween?

pixabay.com

Halloween, tento původně anglosaský svátek se v mnoha zemích slaví  31.října. V posledních letech získává oblibu také u nás. Zejména děti tento svátek milují, a to hned z několika důvodů. K Halloweenu patří spousta zábavných aktivit v podobě strašidelných her a soutěží. K dokonale hororové atmosféře tohoto svátku patří strašidelné kostýmy. Čím strašidelnější kostým, tím větší úspěch bude vaše dítě mít. Obchody nabízejí mnoho hotových kostýmů. Spousta z vás si chce však kostým vytvořit sama, pokud budete tvořit společně s dětmi, užijete si u toho jistě i spoustu zábavy.

Upír

Ve skříni určitě najdete nějaké tmavé oblečení. Rudé nehty a rtěnka, bledý make-up a tmavé líčení jsou pro tuto hororovou bytost velmi specifické. Pak už stačí jen upíří zuby a dokonalá maska je na světě.

Čarodějka

Kostým čarodějky je velmi oblíbený u holčiček. Můžete použít jakékoliv šaty, pokud jsou to šaty starší, můžeme je roztrhat dle fantazie. Zde opět hraje velkou roli líčení, obzvlášť černou tužkou namalované pavučiny na tváři a tmavá rtěnka, dodají této masce na strašidelnosti. Rozcuchané vlasy jsou v tomto případě samozřejmostí.

Kostlivec

Kostým kostivce je jedním z nejoblíbenějších kostýmů hlavně u kluků. I zde  můžeme dovést kostým k dokonalosti typickým líčením v podobě černých kruhů kolem očí a zvýrazněnými lícními kostmi. Jako u většiny halloweenských strašidelných bytostí je nezbytností bílý make-up.

Duch

Snad nejjednodušší kostým, kde si vystačíme s jedním starým prostěradlem, je kostým ducha. Stačí vystřihnout díry na oči a můžeme se začít bát.

Imitace zranění

Zde si vystačíme s jakýmkoliv oblečením, které jsme ochotni fixou či jinými barvami potřísnit pro docílení efektu krvavého zranění. Černou tužkou na oči lehce vytvoříme jizvy, červenou rtěnkou jiné tržné rány na těle. Šikovnější maminky jistě zvládnou vykreslit na těle například efekt podříznutého krku či tržnou ránu na hlavě. Tato maska je vhodná spíše pro starší děti.

Dýně

Maska dýně je oblíbená především u malých dětí. Vystačíme si s oranžovým krepákem a hrubší nití na vytvoření tělíčka. Černou fixou pak nakreslíme na krepák obličej.

 

 

 

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top