Pro děti

Co dělat když vaše dítě nechce číst ?

pixabay.com

V dnešní době jsou děti raději na počítači, než aby si vzaly knihu a začaly číst, proto je velmi důležité už od mala dětem předčítat a rozvíjet u nich kladný vztah ke knihám a ke čtení.

Čtení bude potřebovat celý život, některým dětem to ale dělá problémy. Čtení rozvíjí fantazii, gramatiku a slovní zásobu, ovšem první chvíle ve škole jsou pro dítě velice náročné. Proto tady pro vás máme pár tipů jak to zvládnout snadněji.

 

Jak začít ?

Ze začátku používejte obrázkové knihy, a hodně s ním v knihách listujte. Vhodná jsou různá leporela, skládačky, a tak všeobecně. Můžete miminku předčítat už když je v bříšku, postupně pak ubírejte na obrázkových knihách, aby dítě lépe vnímalo ilustrace.

Je dobré začínat s dětmi do pěti let, na ilustrovaných knihách co jsou zfilmovány. Děti milují například knihy a filmy od Disney a nebo Harry Potter. Je důležité s dětmi pilovat ráčkování vysvětlovat složitá slova, a rozebírat obrázky aby jste věděli co si pod tím představuje. Ne jen že dítěti pomáháte, ale vytváříte si lepší vztah i mezi sebou, v dospělosti vám za to bude vděčný.

 

 

Jaké knihy zvolit ?

Nejlepší je zvolit si knihy které něco vysvětlují a ukazují rozdíly například kultury, věk, barvu pleti, nebo ty které představují různá pracovní povolání. Knihy pomáhají k vysvětlování různých otázek. Dobré jsou také knihy se zvířaty.

 

Věk dítěte

Mezi rokem a půl až dvěma lety, si začíná dítě rozšiřovat slovní zásobu. Hodně se dítěte ptejte na různé otázky například jakou barvu má ten dům , kde je kočička, jak dělá pejsek ? Když začne chodit do školy je načase aby se dítě začalo osamostatňovat ve čtení, a aby už vnímalo knihy na pokračování.

Zdroj  : pixabay.com

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top