Pro děti

Jak zvolit ten nejlepší dudlík?

dudlík
pixabay.com

Možná si řeknete, co se dá zkazit na výběru dudlíků? Ale budete se divit, proto není dudlík jako dudlík. Lišit se od sebe jednotlivé druhy dudlíků můžou materiálem, tvarem, ale i velikostí. A ačkoliv pro Vás může být Vámi vybraný dudlík ten nejlepší, Vašemu děťátku nemusí vůbec sedět.

Velikosti dudlíků

První aspekt, na který byste měli brát ohled při výběru toho pravého dudlíku, je jeho velikost. Velmi záleží na věku dítěte. V každém věku vyžadují děti jinou velikost. Dudlíky se podle velikosti dělí na speciální dudlíky, které jsou určené pro děti, které se předčasně narodily, pro děti, které měly nízkou váhu při porodu, pro miminka od nuly do šesti měsíců, od šesti měsíců do roka, od roka do osmnácti měsíců.

Materiály dudlíků

Podle přírodních materiálů, ze kterých se převážně vyrábějí, si můžeme vybrat z dudlíků silikonových, které jsou průhledné nebo kaučukových, které jsou zbarvené do žlutohnědé.

Tvary dudlíků

Podle tvarování dudlíků jsou na trhu k dispozici dudlíky, klasické, které svým tvarem připomínají kapku nebo anatomicky tvarované, které mají svou vnitřní stranu zkosenou. Díky zkosení lze správně položit jazyk a jsou velmi oblíbené z toho důvodu, že se snaží maximálně předejít vadám ortopedickým.

Pokud řešíte dudlík na kojeneckou láhev, postupujte při výběru podobně jako u klasických dudlíků. Dbejte důraz na velikost podle věku Vašeho dítěte.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Další magazíny FIRST:

Partneři:

čtk tisková kancelář

seo agentura

 

Copyright © 2014 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top