Děťátko je na světě

Jak mít šťastné dítě ?

pixabay.com

Základ po narození dítěte

Až dosud vaše dítě strávilo většinu svého času pevně uvězněné v útulném lůně. Najednou vstoupil do tohoto hlučného, světlého, a rušného světa. Když je vaše miminko neklidné můžete mu na bříško vytvořit jemný tlak, držte ho, a houpejte, nabízejte mu dudlíček nebo čistý prst, prostě vše co mu připomíná lůno. Studie zjistily, že pozitivní dotek – zvláště pomalé laskání a jemné hlazení dělají dítě pohodlné a cítí se bezpečně. U miminek to snižuje stresové hormony, je důležité v prvních měsících mít spoustu fyzického kontaktu. Při koupání miminku masírujte tělíčko, nožičky, ručičky a hlavičku.

 

Než odejdete

Udělejte si čas na  hraní s vaším miminkem, než si potřebujete někam odskočit. Během snídaně třeba zpívejte písně, dívejte se mu do očí, když měníte plenky mluvte s miminkem. Miminko všechno vnímá i když neví co říkáte. Pokud jste zaneprázdněny v domácnosti, vyprávějte svému dítěti co děláte.

 

 

Miminka nemluví

Bohužel děti nemluví, takže nedokážou říct svoje potřeby, nebo to co je jim nepříjemné. Nevíte jestli spalo dobře, spokojeně se najedlo, a jestli nemá špinavou plenku a nebo dokonce horečku, prověřujte jeho tělo. Ujistěte se, že jeho  oblečení nedráždí pokožku. Jak dítě roste začíná lézt, snaží se si sedat, nebo nacházet jídlo sám. V těchto okamžicích je důležité dítě podporovat a chápat jeho slzičky, dítě pak pochopí že jste s ním i v těch těžkých okamžicích života.

 

 

 

 

Zdroj : fitpregnancy.com pixabay.com

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top