Pro děti

I Vaše děti si zamilují těstoviny!

těstoviny
pixabay.com

Těstoviny patří mezi základní suroviny, které nalezneme snad v každé kuchyni a své místo tam mají oprávněně. Mají totiž hned několik plusových bodů. Nejen, že jsou levné, velmi jednoduše se vaří, ale navíc chutnají snad úplně každému a to hlavně dětem. Využijte toho, že děti patří mezi milovníky těstovin a dodejte jim díky nim potřebnou energii pro růst a dostatek sacharidů.

Těm nejmenším se těstoviny ze začátku mixují a později krájí na malé kousíčky, aby se jim jednodušeji jedly. Doporučuje se těstoviny dětem podávat až od ukončeného 6. měsíce, protože potraviny, jejichž součástí je lepek, mohou způsobovat potravinové alergie. Níže jsme si pro Vás připravili tipy na recepty, které si Vaše děti zamilují.

Losos s těstovinami – určeno pro děti od 7. měsíce

K přípravě tohoto jídla budete potřebovat malý filet lososa, který nebude obsahovat kosti, cca 50 g těstovin podle Vašeho výběru, půlku malého pórku, 50 g brokolice, zhruba 3 lžíce parmazánu, který si nastrouháte, 5 lžic mléka, 4 lžíce créme fraiche a dvě lžičky olivového oleje.

Těstoviny se sýrem a brokolicí – vhodné pro děti od 7. měsíce

K tomuto pokrmu potřebujeme pouze 4 základní suroviny, mezi které patří 100g brokolice, 50 g Čedaru, který si nastrouháte, 50g těstovin a 275 ml mléka.

Zapečené makarony s brokolicí, květákem a sýrem – vhodné pro děti od 9. měsíce

Na připravení tohoto pokrmu si připravte 100 g makaronů, 50g brokolice, 50 g květáku, 25 g hladké mouky, 25 g másla, bobkový list, 50 g Čedaru, který si nastrouháte a 275 ml mléka.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top