Zábava

Jak naučit děti, aby se oblékaly sami

zdroj: pixabay.com

Pro každého rodiče jsou jeho děti ty ze všech nejšikovnější. Někdy ale nastávají situace, kdy rodiče ve snaze své děti něčemu naučit začínají ztrácet trpělivost. Kupříkladu takové oblékání, které je v mnoha rodinách doslova noční můrou, protože u něho děti vyvádí, dělají scény a na první pohled jednoduchý úkol, který se dá zvládnout za pár minut, se najednou protáhne i na dlouhé hodiny. Jestliže i u vás doma děti sabotují vaši snahu naučit je oblékat se samostatně, pak si určitě nenechte ujít následující řádky.

Nechtějí se vaše děti oblékat samy?

Nechceme nikterak pochybovat o tom, že jsou vaše děti nesmírně šikovné a nadané. Pokud jde ale o oblékání, jistě se shodneme na tom, že právě tady nastává kámen úrazu. Pokud se ani vaše děti nechtějí oblékat samy, máme pro vás několik užitečných rad, jak je tuto pro život naprosto nepostradatelnou dovednost naučit.

Jděte na to formou hry

Děti milují hry, to je dávno známý fakt. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a neudělat z oblékání příjemnou hru, na kterou se vaše děti budou těšit a která je bude bavit? Samostatné oblékání se tak z nepříjemné povinnosti promění v radostnou aktivitu, které se ani ty nejzarputilejší dítka rozhodně vyhýbat nebudou.

Dejte si závod

Dalším vhodným způsobem, jak děti nenásilnou formou přimět k tomu, aby se začali oblékat bez vaší pomoci, je udělat z oblékání závod. I v tomto případě se tedy budete muset zapojit a s vašimi dětmi závodit, kdo z vás se stihne obléknout rychleji.

Dovolte jim vybírat si oblečení

Aby děti oblékání bavilo, měli byste jim dovolit, aby si samy vybraly, jaké oblečení si na sebe vezmou. Pokud dětský šatník vybavíte barevnými kousky, nemůže se stát, že by si v záplavě barev vaše dítko nevybralo. Kupte vašemu dítěti trička s potiskem, kterým snad žádné dítě nedokáže odolat a uvidíte, že se rázem bude chtít oblékat, aniž byste do toho museli jakkoli zasahovat.

Novinky

Moderní online magazín pro budoucí i současné maminky.

Partneři:

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2023 Obsah on-line magazínu o bydlení FirstHome.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno.

To Top